Ndërlidhjet

REJKJAVIK


Kampioni botëror i shahut Bobby Fisher vdiq sot në spitalin e Rejkjavikut pas një sëmundjeje të gjatë. Fisher, 64 vjeçar, ishte kampioni i parë dhe i vetëm botëror amerikan, i cili fitoi titullin nga Boris Spassky i Bashkimit Sovjetik, në një ndeshje të paharrueshme në Rejkjavik në vitin 1972.
XS
SM
MD
LG