Ndërlidhjet

BEOGRAD


Qytetarët në Serbi po votojnë sot për zgjedhjen e presidentit, në zgjedhjet të cilat shihen si vendimtare për vendin dhe lidhjen me Bashkimin Evropian. 7 milionë e 700 mijë qytetarë të Serbisë me të drejtë vote po votojnë në 8400 vendvotime. Në zgjedhje konkurrojnë 8 kandidatë për president, prej të cilëve Boris Tadiq dhe Tomislav Nikoliq janë favoritë. Zgjedhjet po mbahen në kohën kur Kosova pritet të shpallë pavarësinë.
XS
SM
MD
LG