Ndërlidhjet

BRUKSEL


Presidenti i Pakistanit Pervez Musharaf ka arritur në Bruksel në kuadër të vizitës së tij 8 ditëshe në Evropë. Gjatë kësaj vizite ai do të qëndrojë edhe në Britani, Francë dhe Zvicër. Nesër Musharaf do të takohet në kryeqytetin belg me përfaqësuesin evropian për politikë të Jashtme dhe siguri Havier Solana dhe do ti drejtohet komitetit për punë të Jashtme në Parlamentin Evropian, si dhe do të zhvillojë bisedime me sekretarin e përgjithshëm të NATO-s Jap de Hop Shefer.
XS
SM
MD
LG