Ndërlidhjet

MUMBAI


Në Indi, 38 njerëz e kanë humbur jetën dhe rreth 40 janë plagosur, kur një autobus i mbingarkuar me pelegrinë hinduistë është rrokullisur në humnerë.
Fatkeqësia ndodhi mbrëmë rreth 200 km nga qyteti Mumbai. Në mesin e viktimave ka gra dhe fëmijë.
XS
SM
MD
LG