Ndërlidhjet

PRISHTINË


Autoritetet në Kosovë kanë arrestuar dy policë dhe një pjestarë të TMK-së lidhur me shpërthimin i cili la të vdekur 2 persona dhe 11 të lënduar në shtator të vitit të kaluar. Tre të arrestuarit, emrat e të cilëve nuk janë bërë publik janë të dyshuar për planifikimin e shpërthimit që për shënjestër kishte një kafene në Prishtinë. Shpërthimi i muajit shtator të vitit të kaluar ishte me i fuqishmi që nga përfundimi i luftës në Kosovë.
XS
SM
MD
LG