Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Izraeli është pajtuar që t'i lejojë disa furnizues të ushqimit dhe medikamenteve në Rripin e Gazës. Zyrtarët thanë se Izraeli do të lehtësojë bllokadën në këtë territor për një ditë. Lëvizja do të lejojë shpërndarjen e karburanteve që të rifilloj furnizimin me energji, e që ishte ndërprerë nga dita e diel për të lënë qytetin e Gazës në terr.
XS
SM
MD
LG