Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Ushtria e Pakistanit ka njoftuar se pesë pjesëtarë të saj janë vrarë dhe 7 të tjerë janë plagosur nga një sulm i militantëve kundër forcave të sigurisë në rajonin e Waziristnait jugor, afër kufirit me Afganistanin. Në njoftimin e ushtrisë pakistaneze thuhet se sulmi ka ndodhur herët në mëngjes. Forcat e sigurisë i ishin kundërpërgjigjur sulmit me ç'rast militantët u kanë pësuar humbje të mëdha. Megjithatë, nuk dihet numri i saktë i militantëve të vrarë.
XS
SM
MD
LG