Ndërlidhjet

BEOGRAD


Serbia bëri të ditur se ka rënë dakord për projektin prej miliarda dollarësh për transmetuesin e gazit nga Rusia.
Kjo është pjesë e bashkëpunimit më të gjerë Rusi-Serbi në fushën e energjisë.
Bëhet e ditur që dhe kompania shtetërore e gazit në Serbi do t'i shitet Rusisë, por pa bërë publike detajet financiare.
Pas mbështetjes bullgare Rusia synon ndërtimin e gazsjellësit që do kalojë nga Bullgaria e Serbia drejt vendeve të Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG