Ndërlidhjet

BEVËRLI HILLS


Janë bërë publike në Hollivud filmat që do konkurrojnë këtë vit për cmimin Oscar.
Filmat "No country for old men" dhe "There will be blood" kryesojnë me tetë kandidime.
George Clooney, Daniel Day Lewis dhe Johnny Deep janë kandiduar në kategorinë e aktorit më të mirë. Në rolet femërore janë kandiduar Cate Blanchet dhe aktorja franceze Marion Cotillard. Në mesin e regjisorëve për cmimin Oscar janë Paul Thomas Anderson dhe vëllezërit Cohen.
Në kategorinë e filmave të huaj konkurrojë prodhimet e kinemasë izraelite, polake, austriake, kazake dhe ruse.
XS
SM
MD
LG