Ndërlidhjet

DAVOS


Përfaqësues të elitës ekonomike dhe politike të botës janë mbledhur në davos të Zvicrës në takimin vjetor të Forumit Ekonomik Botëror.
Takimi pesë ditor do diskutojë një morri temash me thekls të vecantë zhvillimet ekonomike dhe drojën për recesion në ekonominë amerikane si dhe ngrohjen globale.
XS
SM
MD
LG