Ndërlidhjet

BUKURESHT


Rumunia e mbështet vendimin e qëndrueshëm për statusin e Kosovës, i bazuar në negociatat ndërmjet Beogradit e Prishtinës, deklaroi kryetari Trajan Bashesku. Ai mëtutje u tha ambasadorëve të akredituar në Rumani, se vendimi për Kosovën duhet ta respektojë të drejtën ndërkombëtare, që garanton sovranitet shtetëror dhe integritet territorial të Serbisë.
XS
SM
MD
LG