Ndërlidhjet

MOSKË


Kremlini ka njoftuar se presidenti Vlladimir Putin këtë të premte do të takohet me presidentin e serbisë, Boris Tadiq dhe me kryeminsitrin Vojisllav Koshtunica. Sipas njoftimit, zyrtarët e lartë serbë, do të marrin pjesë në nënshkrimin e marrëveshjes për bashkëpunim në sektorin e energjisë, që përfshinë edhe shitjen e një firme serbe të naftës te blerësi rus, Gazprom.
XS
SM
MD
LG