Ndërlidhjet

VARSHAVË


Kryeminsitri i Polonisë, Donald Tusk, ka bërë të ditur se 20 vetë kanë humbur jetën në përplasjen e aeroplanit ushtarak në pjesën veriperëndimore të Polonisë. Incidenti ndodhi mbrëmë në një bazë ajrore ushtarake. Në aeroplan gjendeshin ushtarakët që kishin marrë pjesë në një konferencë për sigurinë ajrore në Varshavë dhe po ktheheshin në bazën e tyre në Miroslawiec.
XS
SM
MD
LG