Ndërlidhjet

KABUL


Zyrtarët në Afganistan thanë se 9 persona, kryesisht policë janë vrarë gjatë një operacioni të forcave amerikanë në Afganistanin qëndror. Koalicioni i forcave ushtarake thotë se një ushtar i NATO-s është vrarë dhe 2 të tjerë janë plagosur kur një shpëthim ka goditur patrullën e tyre në jug të Afganistanit.
XS
SM
MD
LG