Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Ushtria pakistaneze njoftoi se 40 militantë janë vrarë dhe 30 të tjerë janë arrestuar në një varg operacionesh në rajonet afër kufirit me Afganistanin. Në njoftim thuhet se janë vrarë edhe tetë ushtarë pakistanezë. Këto sulme ndodhën në Waziristanin Jugor.
XS
SM
MD
LG