Ndërlidhjet

NAIROBI


Presidenti i Kenias dhe lideri kryesor i opozitës janë takuar për herë të parë që nga mosmarrëveshjet në zgjedhjet presidenciale. Ish sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Anan ishte ndërmjetësues i këtij takimi. Dhuna që nga zgjedhjet e 27 dhejtorit të cilat i fitoi presidenti Mwai Kibaki ka lënë të vrarë 650 persona dhe ka zhvendosur 250 mijë të tjerë.
XS
SM
MD
LG