Ndërlidhjet

BEJRUT


Në kryeqytetin Libanit në Bejrut sot ka ndodhur një shpërthim i fuqishëm. Raportet thonë se 10 persona janë vrarë dhe disa të tjerë janë lënduar. Nuk është e qartë asyeja e shpërthimit, apo çfarë kishte në shënjestër. Libani ishte goditur nga një seri bombash, për vrasje politike, duke shkaktuar krize politike për 14 muaj.
XS
SM
MD
LG