Ndërlidhjet

BEJRUT


Të paktën tre persona dhe një oficer policie humbën jetën nga një shpërthim i fuqishëm në kryeqytetin e Libanit, Bejrut. Raportet thonë se 30 persona janë plagosur në shpërthimin në një paralagje krishtere.
Libani është goditur nga një seri bombash dhe vrasje politike, duke shkaktuar krizë politike për 14 muaj.
XS
SM
MD
LG