Ndërlidhjet

BUKURESHT


Policia e Rumanisë tha se ka identifikuar 120 fëmijë rumunë që vjet ishin trafikuar në Britani nga një grup i krimit të organizuar, i cili i kishte mësuar të vjedhin nëq ytetet britanike. Policia tha se rreth 400 njerëz ndodhen nën hetime, ndërsa 150 veta janë arrestuar pas operacionit të përbashkët të autoriteteve britanike dhe rumune. Njoftimi u bë një ditë pasi 25 shtetas rumunë u arrestuan në Britani nën dyshimin se kanë trafikuar fëmijë.
XS
SM
MD
LG