Ndërlidhjet

COLUMBIA


Në Shtetet e Bashkuara vazhdon gara për Shtëpinë e Bardhë. Partia Demokrate sot do t'i mbajë zgjedhjet paraprake në Karolinën e Jugut. Sondazhet tregojnë se Barack Obama prin ndaj Hillary Clinton, e cila i fitoi garat e fundit në New Hampshire dhe Nevada. Ndërkohë, republikanët do ta vazhdojnë garën të martën në Florida.
XS
SM
MD
LG