Ndërlidhjet

MELBOURNE


Tenistja ruse Maria Sharapova e ka fituar turneun Australia Open. Ajo e mundi tenisten serbe Ana Ivanoviç me rezultat 7-5 dhe 6-3. Ky është titulli i tretë Grand Slam i 20 vjeçares Sharapova.
XS
SM
MD
LG