Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryeministri i Irakut, Nuri al-Maliki, tha se forcat e sigurisë kanë filluar ofensivë "vendimtare" kundër al-Kaidës. Qeveria irakiane e akuzon al-Kaidën për sulmet me bomba në Mosul, që vranë së paku 40 vetë dhe plagosën 200 të tjerë. Ushtria amerikane tha se ky është qyteti i fundit ku prania e al-Kaidës mbetet e fortë.
XS
SM
MD
LG