Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane tha se Al-Kaida po i përdorë fëmijët si sulmues vetvrasës në Irak, derisa javën e kaluar ka pasur më së paku 2 sulme të shkaktuara nga 15 vjeçarët.
Admirali Gregory Smith gjatë një konference me gazetarë në Bagdad tha se "Al-Kaida në Irak po përpiqet që t'u shpërlajë trurin fëmijëve me urrejtje dhe vdekje".
XS
SM
MD
LG