Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan mban sot fjalimin vjetor para kombit, i cili është i fundit për Geroge Bushin në postin e kreut të shtetit.
Nuk pritet që Bush të bëjë publike ndonjë nismë të posacme politike. Parashihet që presidenti amerikan do bëjë thirrje për dyfishimin e fondeve në luftën kundër SIDA-s dhe do argumentojë se forcat amerikane në Irak po fitojnë. Edhe ekonomia do jetë një nga problemet që do trajtojë presidenti Bush në këtë fjalim vjetor.
XS
SM
MD
LG