Ndërlidhjet

SOLO – INDONEZI


Ish diktatori i Indonezisë Suharto u varros në qytetin e lindjes. Për Suharton u zhvillua funeral shtetëror ku dhjetëra mijëra njerëz shoqëruan trupin e ish diktatorit 86 vjecar.
Suharto, i cili shërbeu si president për 32 vjet nga shumë cmohet si modernizuesi i Indonezisë, por edhe kritikohet për shkeljen e të drejtave të njeriut dhe korrupsion.
XS
SM
MD
LG