Ndërlidhjet

BEJRUT


Kryeministri libanez, Fuad Siniora ka bërë thirrje për qetësi dhe e shpalli ditën e sotme ditë zie pas vrasjes së tetë njerëzve dhe plagosjes së 30 të tjerëve.
Viktimat ishin si rezultat i një proteste që filloi për shkak të ndërprerjeve të shpeshta të rrymës e që përfundoi në përplasje me ushtrinë.
XS
SM
MD
LG