Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria irakiane ka dërguar përforcime drejt qytetit të Mosulit ku po përgatitet një sulm i gjerë kundër fortesave të Al Kaidës. Ofensiva do fillojë sapo të mbërrijnë të gjitha trupat, bënë të dituara burimet ushatarake irakiane.
Në Mosul gjendet dhe njësi me trupat komando nga Shqipëria.
XS
SM
MD
LG