Ndërlidhjet

ZAGREB


Kroacia pret të implementojë reformat e fundit të nevojshme për të përmbushur standardet e NATO-s dhe të fitojë ftesën për t'iu bashkangjitur alenacës në muajin prill.
"Shpresojmë se përmes veprimeve gjatë dy muajve të ardhshëm, ne do të bëjmë çfarë është e nevojshme që të marrim ftesën", tha kryeministri kroat Ivo Sanader pas takimit me presidentin Stjepan Mesiq, komandant suprem i forcave të armatosura.
Kroacia, Maqedonia dhe Shqipëria janë vendet që shpresojnë të antarësohen në NATO.
XS
SM
MD
LG