Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan mban sot fjalimin vjetor para kombit, i cili është i fundit për Geroge Bush në postin e kreut të shtetit.Nuk pritet që Bush të bëjë publike ndonjë nismë të posaçme politike. Parashihet që presidenti amerikan do bëjë thirrje për dyfishimin e fondeve në luftën kundër SIDA-s dhe do argumentojë se forcat amerikane në Irak po fitojnë. Ekonomia do jetë një nga problemet që do trajtojë presidenti Bush në këtë fjalim vjetor.
XS
SM
MD
LG