Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane njoftoi për 5 ushtarë të vrarë amerikanë kur patrullat e tyre ishin qëlluar nga bomba dhe më pas është gjuajtur me armë zjarri në qytetin verior të Irakut, Mosul. Ushtria tha se forcat amerikane dhe irakiane kanë siguruar këtë zonë pas sulmit. Nuk janë dhënë detaje të tjera.
XS
SM
MD
LG