Ndërlidhjet

TORONTO


Kryeministri i Kanadasë Stephan Harper tha se vendi i tij do të zgjerojë misionin ushtarak në Afganistan, vetëm nëse ndonjë vend tjetër i NATO-s vendos më shumë ushtarë në jugu të vendit. Qeveria konservatore e kryeministrit Harper është nën presion të tërheqë 2.500 trupat e saj nga Kandahari, pas vdekjes së 78 ushtarëve dhe një diplomati.
XS
SM
MD
LG