Ndërlidhjet

NAIROBI


Vazhdojnë trazirat dhe dhuna në Kenia, ku së fundi është vrarë një deputet i opozitës. Dhuna në Kenia shpërtheu pas fitores në zgjedhjet presidenciale të 27 Dhjetorit të presidentit aktual.
Opozita kërkon zgjedhje të reja, nërkohë që disa qindra njerëz janë vrarë e shumë të tjerë janë zhvendosur.
Ish kreu i Kombeve të Bashkuara Kofi Annan po ndërmjetëson në zgjidhjen e krizës.
XS
SM
MD
LG