Ndërlidhjet

LONDËR


Udhëheqësit e Britanisë, Francës, Gjermanisë dhe Italisë diskutuan sot për trazirat në tregun financiar.
Kryeminsitri britanik Gordon Brown priti homolgët e tij nga Gjermania dhe Italia si dhe presidentin e Francës dhe presidentin e Komisionit Evropian Hose Manuel Barroso.
Para takimit Barroso tha se Bashkimi Evropian nuk përballet me recesion, megjithëse pritet rënie ekonomike gjatë muajit të ardhshëm.
XS
SM
MD
LG