Ndërlidhjet

KABUL


Ministri gjerman i mbrojtjes Franz Jozef Jung ka arritur për vizitë në Afganistan për bisedime me zyrtarët vendas rreth çështjeve të sigurisë si dhe përpjekjet që po bëhen për rindërtimin dhe zhvillimin e këtij vendi. Pas takimit me homologun e tij gjeneralin Abdul Rahim Wardak, Jung tha se ai është i gëzuar që Gjermania ka votuar për zmadhimin e misionit të sigurisë në Afganistan. Gjermania ka 3000 trupa në Afganistan në kuadër të misionit të NATO-s.
XS
SM
MD
LG