Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi tha sot se "pavarësia e Kosovës do të ndodhë gjatë disa ditëve të ardhshme, pavarësisht se a fiton Tadiqi apo Nikoliqi" në zgjedhjet presidenciale në Serbi. Mëtutje, ai tha se "zhvillimet në Serbi nuk kanë kurrfarë ndikimi në Kosovë" dhe shtoi se "Kosova e ka rrugën e vet". Këto komente zoti Thaçi i bëri pas takimit me zyrtarë të lartë të SHPK-së dhe të TMK-së.
XS
SM
MD
LG