Ndërlidhjet

KABUL


Parlamenti i Afganistanit ka mbështetur dënimin me vdekje ndaj një studenti të gazetarësë, i akuzuar për fyerje të islamit. Poashtu janë kritikuar organizatat afgane dhe ndërkombëtare, që siç është thënë, ishin përpjekur për t'i bindur autoritetet afgane që ta ndryshojnë vendimin gjyqësor për dënim me vdekje.
XS
SM
MD
LG