Ndërlidhjet

BERLIN


Situata rreth përcaktimit të statusit të ardhshëm të Kosovës do të jetë një ndër temat e takimit të kancelares gjermane Angela Merkel dhe kryeministrit spanjoll Hose Luis Zapatero në Palma de Majorka.
Takimi zhvillohet në kuadër të konsultave të rregullta midis dy vendeve. Mediat gjermane njoftuan se përveç Kosovës, Merkel dhe Zapatero do të bisedojnë për çështjet e klimës, politikën e imigracionit dhe luftën kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG