Ndërlidhjet

MADRID


Kosova ishte një nga temat e takimit mes kancelares gjermane Angela Merkel dhe kryeministrit spanjoll Hose Luis Zapatero në Palma de Majorka.
Spanja vazhdon të ketë të njëjtin qëndrim rreth Kosovës, tha pas takimit kryeministri spanjoll Zapatero. Spanja ka shprehur më herët rezerva ndaj pavarësisë së Kosovës për shkak të ndikimit që mund të ketë në kërkesat e baskëve që duan shkëputjen nga Spanja.
XS
SM
MD
LG