Ndërlidhjet

KABUL


Një sulmues vetëvrasës e ka hedhur veten në erë duke shkaktuar vdekjen e të paktën gjashtë të tjerëve në krahinën afgane Helmand. Zyrtarët thanë se në mesin e të vrarëve është zëvendës guvernatori i Helmandit.
Më herët, një njeri u vra dhe katër u plagosën në një sulm vetëvrasës në Kabul. Besohet se cak i sulmit ishte një autobus i ushtrisë afgane. Agjencitë thonë se përgjegjësinë për shpërthimin e kanë marrë talebanët.
XS
SM
MD
LG