Ndërlidhjet

SHKUP


"Kosova është problem i Evropës dhe përgjegjësi e Bashkimit Evropian, dhe ne do të reagojmë në mënyrë adekuate ndaj kësaj çështjeje", ka thënë në Shkup shefi i diplomacisë sllovene dhe kryesues i Këshillit të ministrave të BE-së, Dimitrij Rupel.
Pas takimit me zyrtarët në Shkup, Rupel gjithashtu tha se Maqedonia ka gjasa që gjatë këtij viti të marrë datën për fillimin e bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG