Ndërlidhjet

BERLIN


Ministri i Jashtëm i Suedisë Karl Bildt ka deklaruar se Bashkimi Evropian do t'i ofrojë stimule të mëtejme Serbisë.
"Oferta e BE-së për Serbinë është e rëndësishme", dhe ajo do të vazhdojë, ka thënë Bildt pas takimit me shefin e diplomacisë gjermane Frank Walter Steinmeier.
XS
SM
MD
LG