Ndërlidhjet

LOS ANGELES


Dy kandidatët e Partisë Demokratike për nominim për president amerikan, Hillary Clinton dhe Barack Obama e kanë mbajtur duelin e tyre final televiziv para votimeve në 21 shtete, që mbahen këtë të martë. Obama tha se përkundër natyrës garuese të fushatës, ai synon të mbetet mik i senatores Hillary Clinton.
"Unë isha mik me Hillary Clintonin para se ta fillojmë këtë fushatë. Unë do të jem mik i saj pas përfundimit të fushatës. Ne po garojmë pasi që të dy e duam këtë vend dhe besojmë thellë në çështjet për të cilat angazhohemi", tha senatori Obama.
XS
SM
MD
LG