Ndërlidhjet

NAIROBI


Udhëheqësit në Kenia kanë rënë dakord për një plan të përbashkët, për t'i dhënë fund dhunës që kaploi vendin pas zgjedhjeve të kontestuara presidenciale në 27 dhjetor.
Njoftimin e bëri ish sekretari i përgjithshëm i OKB, Kofi Annan. Ai ndodhet në Nairobi për të zhvilluar bisedime me përfaqësuesit e presidentit Mwai Kibaki dhe liderit të opozitës Raila Odinga.
XS
SM
MD
LG