Ndërlidhjet

PARIS


Presidenti i Francës Nicolas Sarkozy është martuar me këngëtaren dhe ish modelen italiane Carla Bruni. Ceremonia e martesës në Pallatin Elysee u mbajt më pak se tre muaj pas takimit të tyre të parë.
Më herët Sarkozy u divorcua nga bashkëshortja e tij e dytë, Cecilia.
XS
SM
MD
LG