Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryeministri i Irakut, Nuri al-Maliki është shprehur i tmerruar nga sulmet vetëvrasëse në Bagdad që dje vranë së paku 99 vetë dhe plagosën shumë të tjerë. Ai premtoi se do të vazhdojë lufta për arritjen e sigurisë, dhe tha se përdorimi i dy grave të pa-afta mentalisht, e tregon "degradimin moral" të terroristëve.
Këto ishin sulmet me vdekjeprurëse në Bagdad në gjashtë muajt e fundit.
XS
SM
MD
LG