Ndërlidhjet

SENT LUIS


Kandidati i Republikanëve për president të SHBA-ve John McCain, kërkoi mbështetjen e konservatorëve të papërcaktuar, në mënyrë që ta forcojë pozicionin e tij në votimet vendimtare paraprake që të martën do të mbahen në 24 shtete federale. "Do të donim që të gjithë të jenë pranë nesh. Do të donim që të kemi partinë plotësisht të bashkuar", tha McCain.
Rival i tij është ish senatori i Masachussets-it, Mit Romney.
Në taborrin e demokratëve kanë mbetur dy garues, senatorët Hillary Clinton dhe Barack Obama.
XS
SM
MD
LG