Ndërlidhjet

BAGDAD


5 persona janë vrarë sot nga sulmet në Irak. Kreu i policisë në Bagdad është vrarë pasi që bomba e cila ishte vendosur në automjetin e tij ka shpërthyer. 4 anëtarë të ushtrisë amerikane dhe grupit sunit janë vrarë kur kryengritësit kanë sulmuar takimin e tyre në qytetin Bakuba.
Ndërkaq kryeministri i Irakut Nuri Al Maliki është zotuar të filloi një fushatë të re ushtarake pas dy sulmeve të përgjakshme vetëvrasëse. Maliki ka bërë të ditur ofenzivën e re ushtarake kundër terroristëve në qytetin verior në Mosul. Teroristët islamikë të Al Kaidës në dy sulmet e fundit që vranë 99 veta shfrytëzuan një grua me të meta mentale.
XS
SM
MD
LG