Ndërlidhjet

SHKUP


Sot dhe nesër në Shkup do të mbahen bisedimet mes ekspertëve shqiptarë dhe atyre maqedonas për liberalizimin e regjimit të vizave mes Shqipërisë dhe Maqedonisë.
Lajmi u konfirmua nga ministria e jashtme shqiptare, e cila tha se ekspertët do të hartojnë në fund një propozim marrëveshje. Marrëveshja pritet të nënshkruhet nga dy kryeministrat Berisha dhe Gruevski, por data e nënshkrimit ende nuk është përcaktuar.
XS
SM
MD
LG