Ndërlidhjet

RAWALPINDI


Së paku pesë persona janë vrarë dhe 25 të tjerë janë plagosur nga një sulm vetvrasës në qytetin pakistanez Rawalpindi. Cak i sulmit ishte një automjet i ushtrisë. Dhuna është shtuar në Pakistan muajve të fundit, me rritje të numrit të sulmeve vetvrasëse dhe përleshjeve të armatosura mes forcave të sigurisë dhe militantëve.
XS
SM
MD
LG