Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kosova do të shpallë pavarësinë në muajin shkurt, tha kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, një ditë pas zgjedhjeve presidenciale në Serbi.
"Ne jemi gati, dhe në koordinim me aleatët tanë Perëndimorë, Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimin Evropian, do ta shpallim pavarësinë gjatë këtij muaji", ka thënë Jakup Krasniqi.
XS
SM
MD
LG